Amacımız profesyonel üretime geçmek İHSANİYE "PATİĞİ"NE PATENT ALINDI, İleriki günlerde Kültür Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansına projemizi göndereceğiz.
Amacımız profesyonel üretime geçmek
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız 1. Cd.03030 Afyonkarahisar OSB/Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar +90 212 212 35 17 Afyon Patent Logo

Amacımız profesyonel üretime geçmek

Amacımız profesyonel üretime geçmek İHSANİYE "PATİĞİ"NE PATENT ALINDI, İleriki günlerde Kültür Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansına projemizi göndereceğiz.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Afyon Haberleri  Tarih :  9.1.2019       Google Plus      
1. Cd.03030 Afyonkarahisar OSB/Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar +90 212 212 35 17 Afyon Patent

Afyon Patent Logo

Amacımız profesyonel üretime geçmek


Afyonkarahisar İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, patentini aldıkları patiğin ilçenin kültürünü yansıttığını belirterek, “İnsanlarımız artık patikten para kazanıyorlar. Amacımız profesyonel üretime geçmek. İleriki günlerde Kültür Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansına projemizi göndereceğiz” dedi.
Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde yıllardır patiğin örüldüğünü ifade eden Belediye Başkanı Şaban Çabuk, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“ Yöresel el sanatlarımız arasında yer alan patik, kadınlarımız tarafından eş, dost, akrabalarına hediye etmek için örüyorlar. Genellikle de patikler gelinlik çağa gelmiş kızlarımızın çeyizlerine koyulur. Patiksiz bir gelin hemen hemen olmaz desek yanlış söylemiş olmayız. Bu aslında var olan kültürümüzün bir parçasıdır. Bu zamana kadar da kimse patiğin marka tescilini, patentini almamış. İlçemize mal olan bu ürünümüzün tescilini alarak, gelecek nesillerimize bırakmak istedik. Artık İhsaniye'mize ve Afyonkarahisar'ımıza hayırlı olsun.”
Marka tescilinin ardından ilçede üretilen patiklerin İhsaniye Belediyesi tarafından aldığının altını çizen Çabuk, “Patiklerimiz için güzel paketler bastırdık. Belediyemizi ziyarete gelen herkese günün anısına ilçemizin markası hediye ediyoruz. Ayrıca, ilçemiz sınırları içerisinde bulunan termal otellerimize, turistik işletmelerimize ve hediyelik eşya satıcılarına bu ürünümüzü gönderiyoruz” dedi.
“SEVDİKLERİNİZE PATİK GÖTÜRÜN”
Afyonkarahisar'dan gelip geçen insanların sevdiklerine lokum, sucuk, kaymak götürdüklerini belirten Başkan Çabuk, “Sloganımız ‘Sevdiklerinize Patik Götürün'. Artık insanlar şehrimizden geçerken yanlarında İhsaniye patiğini de götürecekler. Bu yolda da başarılı olduğumuza da inanıyorum. Halkımız devamlı olarak patik örerek, belediyemize getiriyor. Belediyemizde gelen patiklerimizi ilgili yerlere gönderiyoruz. Özellikle şehrimizde sirkülasyonun olduğu yerlerde İhsaniye patiğini bulabilir. Giderken sevdiklerine armağan edebilirler” şeklinde konuştu.
İhsaniyelilerin bu işten para kazandığını ifade eden Başkan Çabuk, “İleriki günlerde Zafer Kalkınma Ajansına ve Kültür Bakanlığına dosya göndereceğiz. Patentini aldığımız patiğin üretimini daha profesyonel hale getirmek için çaba harcayacağız. Çünkü çok yoğun bir talep var. İhsaniye patiğini uzun süreçte güzel günler bekliyor” dedi.


/kaynak:Afyon Haber

Amacımız profesyonel üretime geçmek

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlanarak tescillendi.
0 Yorum

    Yorum Yapın
    MUTLU MÜŞTERİLER
    Bekan Sigorta olarak bizi ; “MARKA VE PATENT” ile bizleri tanıştıran, yaptığımız işte “FARKINDALIK” Yaratmamıza destek olan, Güncel değişiklikleri tarafımıza anında ileterek, canlı kalmamızı sağlayan, birlikte çalıştığımız her alanda, “VİZYONUMUZA” katkıda bulunan ETKİN PATENT AİLESİNE sonsuz teşekkürler.


    E-Bülten